Óvodánk jellemzői

ovi_0012_tnIntézményünk 50 éves múltra tekint vissza. Szabadbattyán nagyközség területén helyezkedik el, Székesfehérvár szomszédságában.

Millenniumi zászlóátadással egybekötött ünnepségen még 2000-ben, a „Cifrakert Óvoda” nevet vettük fel. Nevünket falunk történelmi múltjából merítettük. Gróf Batthyány Lajos felesége telepítette az 1800-as évek elején kastélya köré a mindenféle színes és gyönyörű növényekből álló Cifra kertet. A híres platános még a mai napig is környezetvédelmi terület községünkben. A platánlevél formája ihlette meg óvodánk logóját.

Községünkben 2004-ben Általános Művelődési Központ jött létre, melynek egyik intézményegyégeként működik óvodánk is.

Az óvoda épülete korszerű. Küllemében, felszereltségében méltó büszkesége lehet településünknek.

Épületünket három -fajátékokkal felszerelt -udvarrész öleli körül, amelyek pázsitos, csendes játéklehetőséget biztosítanak.

Csoportszobák és a hozzá tartozó helyiségek világosak, esztétikusak, felszereltségük jól biztosítja óvodás gyermekeink számára a megfelelő környezeti és tárgyi feltételeket.

Óvodásaink közel 90 %-át községünk lakossága adja, a fennmaradó helyekre a környékbeli településekről érkeznek.

A társadalmi élet változásainak következtében megnőtt a gyermekvédelmi munka jelentősége. Egyre több a beilleszkedési, magatartási nehézségekkel küzdő, sajátos nevelési igényű gyermekeink száma. Az elmúlt években meggyarapodott a különféle táplálékallergiában szenvedő gyermekek száma is.

Nevelőtestületünk igyekszik a sokéves szakmai tapasztalat mellett, folyamatos önképzéssel megfelelni a mai kor társadalmi és szakmai kihívásainak.

Intézményünk 150 férőhelyes, jelenleg hat csoporttal működünk.

Rendelkezünk saját főzőkonyhával, ahol napi közel 200 adag étel készül el. Az étrend összeállításakor figyelembe vesszük a korszerű táplálkozás irányvonalait. Fő feladataink közé tartozik az egészséges táplálkozás iránti igény kialakítása.

Nevelési programunkkal szeretnénk az optimális feltételekhez, pedagógiailag megalapozott, színvonalas tartalommal hozzájárulni.

Nyitottak vagyunk a partneri elvárások, a szülői igények iránt, de szolgáltatásainkat a szakmaiság és a gyermekek mindenek felett álló érdekét szolgáló szempontok határozzák meg.

Különös közzétételi lista

2010-2011. nevelési év

Az oktatási és kulturális miniszter 32/2008. (XI.24.) OKM rendeletének 4. § - a, valamint a 11/1994. (VI.8.) MKM rendelet 10. sz. melléklete értelmében az alábbi adatokat tesszük közzé:

1. Óvodapedagógusok száma

Az ÁMK Cifrakert Óvoda óvodapedagógusainak száma: 13 fő

2. Óvodapedagógusok iskolai végzettsége, szakképzettsége

Pedagógusok végzettség szerint Fő
Felsőfokú végzettségű főállású óvodapedagógus 13 fő
Szakvizsgát tett óvodapedagógus 9 fő

3. Dajkák száma

Az ÁMK Cifrakert Óvoda dajkáinak száma: 7 fő

4. Dajkák szakképzettsége

Dajkák végzettség szerint Fő
Dajkai szakképesítéssel rendelkező dajka 7 fő

5. Óvodai nevelési év rendje

A nevelési év 2010. szeptember 1-től, 2011. augusztus 31-ig tart.
Intézményünk a 2010/2011. nevelési évben, előzetes felmérés után, a fenntartó engedélyével az alábbi időszakokban zárva tart:

- 2010. december 22 - 2011. január 3. közötti időszakban
- 2011. augusztus 1 - augusztus 31. közötti időszakban

A 11/1994 (VI. 08.) MKM rendelet értelmében intézményünk a nevelési év során 5 nap nevelés nélküli munkanapot vehet igénybe, mely időpontokról a szülőket legalább 7 nappal előbb értesíti. A nevelés nélküli munkanapokat a nevelőtestület nevelési értekezletek megtartására, illetve belső vagy külső továbbképzésre használja fel.
Ezeken a napokon, igény esetén a gyermekek számára összevont csoportban működő felügyeletet biztosít az óvoda.

6. Óvodai csoportok

Óvodai csoportok száma: 6 csoport a 2010. szeptember 15-ei állapot szerint