Köszöntő

„Hol volt, hol nem volt,
hol a hold is gyalogolt,
volt egy csodapalota,
szivárvány a kapuja”

Szeretettel köszöntjük a Cifrakert Óvoda honlapján!

Hat csoportos óvodánk Szabadbattyán nagyközség területén helyezkedik el.
A millennium évében a CIFRAKERT ÓVODA nevet vettük fel. A névválasztásnál visszatekintetünk falunk történelmi múltjára, miszerint Batthyány gróf felesége, a kastélya köré egy nagyon szép, különleges és sok fajta növénnyel ékesített parkot létesített az 1840-es évek elején, amit Cifra-kertnek nevezett el.

Óvodánk épülete korszerű, küllemében, felszereltségében méltó büszkesége lehet községünknek.
Épületünket három udvarrész öleli körül. Saját főzőkonyhát üzemeltetünk.
Helyi Óvodai Nevelési programunkkal szeretnénk az optimális feltételekhez, pedagógiailag megalapozott, színvonalas tartalommal, szeretetteljes légkör biztosításával hozzájárulni.
Célunk, hogy a ránk bízott óvodás gyermekek barátságos, biztonságos környezetben váljanak testileg, szellemileg, érzelmileg egészségessé, kiegyensúlyozottá, iskolai életre alkalmassá.
Kiemelt nevelési területként kezeljük az egészséges életmód igényeinek alapozását, a természet szeretetét, védelmét. Hangsúlyt fektetünk hagyományaink ápolására, a mesék világának megszerettetésére.

Honlapunkon megismerkedhet óvodánk programjaival, nevelőtestületével, dokumentumainkkal.
Tájékozódhat eseményeinkről, ünnepeinkről, elérhetőségeinkről.

Üdvözlettel: